07 czerwca 2011

01 czerwca 2011

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu na plakat reklamujący tegoroczny Piknik Rodzinny.

Zwycięzcą konkursu jest Katarzyna Tomaszuk (klasa 6B).

Serdecznie gratulujemy wygranej  :-)

II miejsce otrzymała praca Julii Walczuk (klasa 2B).

Dodatkowo komisja konkursowa postanowiła wyróżnić pracę Kacpra Wiśniewskiego (klasa 1E)
za celne wskazanie roli Gminy i Sponsorów w finansowaniu edukacji, a w naszym przypadku rozbudowy szkolnego placu zabaw oraz zainspirowania Rady Rodziców do wykonania własnego logotypu wykorzystującego motyw klocka puzzla.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy udanej zabawy w trakcie imprezy.

25 maja 2011

Niezależnie od tego, kim jesteśmy i jakie mamy doświadczenia życiowe, jesteśmy świadomi faktu, że nakłady finansowe na edukację są zawsze zbyt małe,
w stosunku do potrzeb. Niezależnie od tego kto wykłada pieniądze: czy jest to organ prowadzący placówkę (Gmina), Dyrektor szkoły, czy też Rodzice, Opiekunowie, Dziadkowie i Babcie - zawsze powstaje pytanie: „Skąd na to wszystko brać kasę?”, „Kto na to wszystko ma zarobić?

Okazuje się, że odpowiedź nie jest aż taka trudna do udzielenia, jeśli potraktować temat systemowo i globalnie.

Biorąc pod uwagę potrzeby naszej Szkoły oraz nasze wyobrażenia o inspirującej i kreatywnej edukacji, podjęliśmy się zadania pozyskiwania dodatkowych funduszy na rzecz wspierania celów edukacyjnych babickiej podstawówki. Dlatego w porozumieniu i za zgodą Pani Dyrektor staliśmy się partnerem Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”, które jest Organizacją Pożytku Publicznego. Dzięki partnerstwu możemy zdobywać dodatkowe fundusze, poza składkami płaconymi corocznie przez naszych Rodziców, poprzez przekazywanie na naszą rzecz darowizn i 1% Twojego podatku.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do podjęcia z nami trudu współfinansowania edukacji naszych dzieci w Szkole Podstawowej w Starych Babicach, gdyż oprócz ciężkiej pracy gwarantujemy sukcesy w postaci uśmiechniętych buziaków!

Życzmy sobie, by nawiązane partnerstwo ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Szkoła” zaowocowało „grubą kasą”! ☺

przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach